Украина: события и политика

Анатолий Матиос: У нас есть страна, но мы до сих пор не создали государство


Главный военный прокурор страны Анатолий Матиос известен всей стране, а раньше граждане даже не знала имен его предшественников. Некоторые считают, что причина популярности Матиоса - война на востоке. Другие утверждают, что вина в том самого Матиоса: его служба работает очень эффективно. Впрочем, в адрес главного военного прокурора раздается немало критики. Автор искал правду непосредственно в стенах ГПУ.


n

Кабинет Анатолия Матиоса ни чем не отличается от кабинетов других заместителей генпрокурора: типичное довольно просторное помещение с флагом в углу и прекрасным видом из окна. За это нынешние руководители прокуратуры должны быть благорадны прежнему «генеральному» Виктору Пшонке, который за два года вставил в небольшой внутренний дворик генпрокуратуры многоэтажку из стекла и бетона. По этому поводу после революции возбудили уголовное дело, где фигурирует в частности Артем Пшонка, однако до сих пор о результатах расследования ничего не слышно.


n

Анатолий Васильевич цитирует Григория Сковороду - это прокурорский кумир, его портрет и цитаты висят в рамках на стенах кабинета военного прокурора. С удивлением не нахожу «иконостаса» - непременного коллекции икон в дорогих окладах, которые обычно украшают кабинеты высоких чиновников. У Матиоса единственная икона скрыта за стеклом на полке рядом с книгами. Интересуюсь довольно искусно выполненной акварелью в дорогом багете. Хозяин объясняет: «Родительская хата, сам рисовал». Странные таланты открываются у военного прокурора. Собственно с непрофессионального я и начал интервью.


n


n

- У вас музична освіта. Звучить дивно, як для прокурора. Чи здатні нині взяти інструмент в руки?


n

- В мене декілька музичних спеціальностей. Музичну школу я закінчив по курсу баяну, другий інструмент це духова скрипка - тромбон. Спеціальну музичну освіту в училищі я закінчив за спеціальністю хормейстер. Можу хором керувати у тому числі церковним. Але потім була армія й у подальшому - рішення отримати юридичну освіту, так склалося життя, довго розповідати. Музика для мене - своєрідна віддушина, без неї мені сумно.


n

Поліфонія музики і життєві перипетії в чомусь схожі. Правда в житті не завжди зберігається загальна гармонія.


n

- Переходжу до «прокурорських» запитань. Чи вважаєте ви, що в країні розпочалася реальна боротьба з корупцією?


n

- Дивіться цифри: прокуратура розслідує 8200 справ по корупції, 2690 з них знаходяться у судах. Тільки військова прокуратура з моменту створення розслідувала 700 кримінальних проваджень по хабарництву, по 400 з них вже є вироки.


n

- Найактуальніше на цей момент: як могло статися, що в Одесі майже відбулося захоплення військової частини без єдиного пострілу з боку караулу, а прикордонника, який стріляв по порушнику в Маріуполі, засудили до 13 років?


n

- В Одесі караул мав повне право стріляти, навіть без попереджувального пострілу вгору. Проникнення на військовий об’єкт з силовою підтримкою - це було безумовним порушенням - ми оперативно відреагували, були покарані як караульний, який не виконав вимогу статуту, так і керівництво військової частини. Результат не забарився: наступного дня до частини знову прийшли будівельники й щось збиралися робити. Цього разу караул відповідно до Статуту чітко дав зрозуміти: відкриє вогонь. Будівельники негайно вшилися. Це я до чого веду: кожен має чітко виконувати свої обов’зки й дотримуватися закону.


n

- Але ж із прикордонником Колмагоровим, ситуація протилежна: 13 років за стрілянину по машині, водій якої не виконав наказ зупинитися.


n

- У цій справі ми чітко встановили перевищення повноважень. Колмогоров стріляв по цивільним людям з 70 метрів в місті, яке знаходиться за 40 км до лінії розмежування й було звільнено чотири місяці тому. То на яких підставах озброєний прикордонник намагався зупинити авто цивільних громадян? Чому відкрив огонь? Як це пояснити дитині, яка втратила мати після цього пострілу? А те, що відбувається у цьому процесі зараз я не можу трактувати інакше, ніж тиск на суд. 200 осіб вриваються до зали суду. Що це, як не тиск на суд?!


n


n

- Здається, у вашого керівника, Юрія Луценка, протилежний погляд на цю справу.


n

- Я, як людина військова, не обговорюю дії свого керівництва.


n

- Начальник генштабу Муженко нещодавно заявив, що війська були готові до бойових дій в Криму. Можливо, якби ми щонайменше опиралися анексії півострову, не мали б сьогодні ЛНР/ДНР на сході? У вас, як у військового прокурора, немає запитань до тодішніх очільників держави? Чому війська мовчки спостерігали за діями зелених чоловічків в Криму? Чи проводила військова прокуратура перевірку тих подій на предмет дотримання законності?


n

- Ми нині граємо роль пожежників, які стрімголов мчать за викликом туди, де вже палає. 670 працівників на всю воюючу державу, з яких 147 слідчих. Ми опікуємося контингентом більш ніж в 350 тисяч військових, які нині є в Україні. Зазначу: в прокуратурі загалом працює 15000 працівників. 72% всіх закінчених досудових проваджень прокуратури - справа рук військових прокурорів.


n

Щодо подій в Криму скажу коротко: у військових були всі наявні підстави виконувати свій військовий обов’язок. По-перше, ніхто не скасовував Статут військової караульної служби, писаний кров’ю. Там чітко вказані всі необхідні дії в разі нападу на військову частину, тощо. Там немає положення про те, що треба було пісні співати й маршувати перед ворогом з прапором, слід було стріляти. Окрім того, існує інструкція Генштабу Міноборони від 2006 року, в якому описані дії військових за наявності непередбачуваних ситуацій і прямого нападу на військові об’єкти. Безумовно, ми ведемо розслідування, це величезний масив інформації: десятки тисяч тих, хто зрадив державу - це робота на роки. Так, на цей момент ми вбачаємо порушення військовими присяги. Але остаточні висновки будуть після закінчення досудового слідства. Але до цього ще дуже далеко.


n

- Сьогодні бійців добробатів здебільшого згадуємо у контексті кримінальних історій, штурмів судів, тощо. Чи можете оцінити роль добробатівців у перші дні та місяці війни? Чи можете згадати значні військові перемоги, здобуті саме добробатами?


n

- У добробатів не було великих військових перемог. Життя змусило їх виконувати інші задачі з іншими можливостями з військової точки зору у порівнянні з ЗСУ. Добробати в перші дні та місяці війни зробили надзвичайно важливу справу: вони продемонстрували ворогові, а подекуди й самій українській армії готовність битися за Батьківщину, вони своїм прикладом підтримали бойовий дух армії, яка на той момент була деморалізована, вони об’єднали суспільство навколо головної ідеї: протистояння ворогові, захисту України.


n

- Але є приклади іншого роду. Візмемо такого комбата як Семен Семенченко-Грішин. Чи реагувала військова прокуратура на беззаперечні докази щодо підробки ним документів, незаконне отримання військового звання, його керівництво блокуванням лінії розмежування, що завдало країні величезних збитків?


n

- Військова прокуратура відкрила кримінальне провадження й пізніше передала матеріали до цивільної прокуратури, оскільки підробка документів - це їхня підслідність. Щодо блокування - цим має займатись поліція: ми не можемо підміняти усі можливі органи, в кожного своя робота.


n


n

- Що робити з судами: в нас колапс судової гілки влади. Чому це сталося й що із тим робити?


n

- У реформаторському угарі в нас з 8000 суддів залишилось 3000. За таких умов справляти судочинство фізично неможливо! Тому й маємо розслідування, затримання, передачу справ до суду й відсутність вироків. До того ж реформа зруйнувала всю систему стримування й противаг, посилилась недовіра до державних інституцій, суду зокрема. В цьому правовому вакуумі кожен починає діяти на власний розсуд: перевищення влади, самоуправство, які стимулюються відсутністю покарання - стали нормою українських реалій.


n

- Й що далі? На вашу думку: держава здатна виправити таку небезпечну ситуацію, чи на нас чекає коліївщина й повний безлад у державі, а далі - й розвал самої держави?


n

- Українське суспільство сприймає державу як щось віддалене, існуюче за межами існування громадянина, яка ніби зобов’язана просто робити щось для цього громадянина. Але ж державу уособлюють ті самі громадяни, наділені владними повноваженнями. І коли цих представників влади позбавляють їхніх повноважень, в країні встановлюється хаос. На моє переконання, в нас є країна, але держави немає, ми її намагаємося будувати.


n

Ще приклад: на тлі розмов про вселенський рівень корупції в державі, найбільш корумпованою є сфера медичного обслуговування, інші аспекти побутового життя в країні. У сфері державного управління рівень хабарництва на порядки нижчий за побутову корупцію. Але це є чудовий механізм тиску на державні органи з боку так званих борців із корупцією. На моє переконання більшість громадських борців з корупцією - це хороші актори. Жоден з них не виявив бажання боротися з корупцією - не на телеефірах і в соцмережах, а у тій самій прокуратурі, поліції, в суді. Я не знаю жодного, який би пішов працювати на державу практично, а не лише язиком.


n

- Кажуть, ті волонтери, що прийшли в Міноборони, вже втомилися від бюрократії й повертаються у цивільне життя.


n

- На початку війни волонтерський рух зробив страшенно важливу річ: забезпечив функціонування війська. Тоді все вирішувалось з коліс, все було ніби просто й зрозуміло без зайвої бюрократії, але так можна діяти лише дуже короткий проміжок часу й лише в умовах війни. В нас же люди, які не вивчали проблему, не мають достатніх знань і досвіду, прагнуть вирішувати складні проблеми простими елементарними діями. Так не буває. Ніхто не скасував ще німецького принципу бюрократизму: вирішив-написав відповідно до вимог закону-визначив відповідальних-зробив. Так це працює в усьому цивілізованому світі. А наша проблема: кожен українець претендує на істину в останній інстанції й не хоче підпорядковуватися закону. В історії України був єдиний період-коліївщина, коли українці кров’ю «ладили» поміж собою і елітами.


n


n

- Ви вважаєте, що в 21 столітті можливо управляти в такий спосіб 40-мільйонною країною?


n

- Я вважаю, що Україні конче потрібний лідер, який об’єднає суспільство, як це свого часу зробив Бісмарк з німцями. За період майже чотирирічної війни суспільство не народило людей нової формації.


n

- Отже, чекаємо месію?


n

- Ні, я чекаю настання розуміння в суспільстві: що воююча поки держава понад усе, а все особистісне зараз - у другу чергу.


n

- Як оцінюєте рівень нашого війська сьогодні?


n

- Він зріс неймовірно. Дуже висока вмотивованість особового складу. Хтось йде служити через зарплатню, чи неможливість реалізуватися у цивільному житті, багато чоловіків йдуть у військо через патріотизм. Заважає нашій армії інше явище: військовий приїздить з передової у мирні міста й села і у нього відбувається збій картинки - дискотеки, ресторани, цілком мирне життя. А війна - вона наче лише для людей у військовій формі. Це породжує розлом світосприйняття і свідомості та інколи загострені реакції на будь-яку несправедливість.


n

- Рівень згвалтувань й мародерства в зоні АТО?


n

- Я не готовий у цей момент надати статистику за весь період. Щодо поточного року: розслідуємо два факти зґвалтувань. Мародерства як такого немає: є факти зазіхань на приватну власність внаслідок фільтраційних заходів в перші місяці війни. 2014 року ми притягнули до кримінальної відповідальності чималу кількість військових та міліціонерів за такі злочини.


n


n

- Чи існує в українському війську «дідівщина»?


n

- Ні.


n

- У суспільстві популярна думка, що не можна війну називати АТО. Слід називати речі своїми іменами. Поділяєте таку позицію?


n

- Моя справа - виконувати той закон, що є. Але проінформую: після Другої світової у світі не було воєн - лише локальні військові конфлікти, які не дозволяли застосовувати повноваження військ ООН. Виключення становила, якщо не помиляюся, лише війна Ірана з Іраком. Якби ми ввели військовий стан, а тим самим оголосили війну у центрі Європи, до цього процесу мали б підключитися міжнародні інституції зі всіма наслідками, які з цього витікають. Які це мало б наслідки для України - не можу оцінити.


n

- У вас дуже гарні показники роботи, але військову прокуратуру звинувачують у тому, що ви займаєтеся дріб’язком, не посадили жодного генерала.


n

- Згідно діючого закону, ми зобов’язані передавати до НАБУ матеріали справ, у яких йдеться про суми збитків понад 700.000 гривень, а також стосовно чиновників вищих рангів. Ми не маємо тих повноважень, які має НАБУ. Це виключно їхня компетенція. Такий закон.


n

- Тим не менш, ви повертаєте страшенно дорогі майнові комплекси, ціна яким - багато мільйонів. Пам’ятаю, ви повернули навіть цілий житловий будинок, зведений на гроші Міноборони та не переданий забудовником війську.


n

- Так, це сталося на Дніпропетровщині. Ми через суд повернули 86 квартир військовим. Справа тягнулася 10 років. Коли я очолив військову прокуратуру, ми домоглися справедливості протягом року. Однак, такі справи реалізують не через кримінальні провадження, а шляхом представництва держави в судах. Це є наша функція.


n

- Але ж всі кажуть, що суди в нас продажні й нічого в них вирішити неможливо.


n

- Важко сказати, може просто кожен повинен фахово робити свою справу, а не шукати виправдань чому не зміг зробити. До того ж, коли йдеться про позови на користь військових, на мою думку, судді судять за законом.


n

- Що відбувається з ДБР, які ваші шанси його очолити, як оцінюють вашу роботу на вищих щабелях влади?


n

- Про оцінку моєї роботи не мені казати. Але мабуть, були б мною не задоволені, я б тут не працював. Можу лише повідомити, що серед заступників генпрокурора я - старійшина, працюю четвертий рік. Перспективи очолити ДБР оцінити не можу, але таку амбіцію маю. І зараз проходжу повну процедуру для кандидатів. Так, вчора пройшов перевірку на поліграфі. Це вже втретє у моєму житті. Вперше проходив під час служби в СБУ, потім - за пропозицією генпрокурора та за умовами конкурсу на ДБР вже вдруге за останні півроку.


n

- Це стандартна процедура для працівників Генпрокуратури?


n

- Загалом це добровільна процедура, за конкурсом на ДБР - обов’язкова. Але я рекомендував генпрокурору, за наказом якого в штат саме військової прокуратури введений фаховий прокурор-поліграфолог, який бере участь у розслідуваннях кримінальних проваджень про агресивну війну. Процедура прописана в інструкції для всіх співробітників прокуратури, зареєстрованій в Мінюсті. Якщо маємо сумніви у свідченнях потерпілих або свідків, вони проходять перевірку на поліграфі. Особливо це стосується справ про тих, хто пройшов полон і їхні справи будуть розглядати в європейських судах. Окрім того, всі військові прокурори, які їдуть в зону АТО і мають допуск до держтаємниці, кого висувають на вищі посади - всі обов’язково проходять поліграф. Ті, хто відмовляється, не мають кар’єрних перспектив.


n

- По мережі гуляють звинувачення про вимагання двох мільйонів доларів у справі колишнього начальника податкової служби Харківської області. Там і вас згадують...


n

- Це питання не за адресою. Якщо є такий факт - значить має бути заява до правоохоронних органів, яку мають розслідувати, у цьому випадку Генеральна інспекція ГПУ. До мене органи слідства з цього приводу не звертались. Якщо виникне потреба - дам покази, можу ще кілька разів пройти поліграф. Поки що роблю свою роботу. До речі: сім військових прокурорів зробили заяви про спроби надання хабара. По всіх цих заявах затримані люди, вже є судові вироки. Одну справу про спробу надати 70 тисяч доларів військовому прокурору розслідує НАБУ. Наразі в державі пішла хвиля таких заяв від правоохоронців різних відомств. Навіть Холодницький заявив про спробу дати йому хабара з боку судді, який перебуває під слідством. Але першою по цьому шляху пішла військова прокуратура.


n

Ми багато що робимо вперше. Може мої слова видадуться дещо хвалебними, але я пишаюся своїм колективом військових прокурорів та слідчих.


n

Вважаю, що ми є найбільш дієздатним, ефективним та результативним для суспільства підрозділом ГПУ та й у державі в цілому. Робимо все для невідворотності покарання кожному, хто спричинив цю війну. А мріємо про мир, де буде панувати закон і не буде жахів і наслідків війни.


n

Фото автораФРАЗА.ua | Украина: события и политика | 2017-11-14 09:38:05


  Украина: события и политика

 • Луценко намекнул, кто является «кукловодом» Савченко, и пообещал привлечь его к ответственности
  Генеральный прокурор Украины Юрий Луценко заявил, что лишение депутатской неприкосновенности Надежды Савченко — это только начало процесса борьбы с антиукраинскими силами. Как выяснили журналисты «Фразы», по словам чиновника, правоохранительный органы догадываются о том, кто стоит за этими процессами.
  ФРАЗА.ua | Украина: события и политика 2018-03-22 14:58:25

 • Массовым сливом данных Facebook могла воспользоваться и украинская власть, – СМИ
  Не исключено, что британская компания Cambridge Analytica, уличенная в передаче персональных данных пользователей Facebook штабу президента США Дональда Трампа, может быть исполнителем ряда заказов правительства Украины. Как выяснили журналисты «Фразы», компания также занималась разработкой стратегий возвращения Донбасса под контроль Киева.Как сообщает ВВС со ссылкой на расследование канала Channel 4, компания сотрудничала с украинскими властями. Задачей сотрудников были сбор и анализ информации о пользователях из Донецкой области для разработки стратегии возвращения этих территорий под контроль Киева.Полученные данные якобы использовались для создания и реализации коммуникационных кампаний по ослаблению самопровозглашенной ДНР. Тогда аналитики пришли к выводу, что уровень поддержки украинского правительства в регионе был чрезвычайно низким.Портфолио материнской компании Cambridge Analytica под названием Strategic Communications Laboratories (SCL) также содержит информацию о коммуникационной поддержке «оранжевой революции» 2004 года после роспуска украинского парламента. «Интернациональная команда консультантов SCL сохранила сплоченность коалиции для обеспечения победы в тяжелой борьбе с помощью современных исследований и эффективных методов вмешательства в кампанию», — сообщается на сайте SCL в соответствующем разделе. Однако эта информация расходится с хронологией, так как вышеуказанная революция произошла за три года до роспуска Верховной Рады.По данным журналистов, проводивших расследование, аналитики компании Cambridge Analytica могли принимать участие и в информационной кампании по поддержке выхода Великобритании из Евросоюза.На счету Cambridge Analytica, существующей с 2013 года, значится не менее 200 предвыборных кампаний на пяти континентах. Материнская фирма SCL успешно оказывает идентичные услуги с 1990-х годов.
  ФРАЗА.ua | Украина: события и политика 2018-03-22 12:30:17

 • Владимир Фесенко
  иного выхода, кроме как закрыть Савченко, у прокуратуры просто нет
  ФРАЗА.ua | Украина: события и политика 2018-03-22 11:50:51

 • Савченко утверждает, что Тимошенко тоже встречалась с Захарченко. Где-то «на грани слома Майдана и войны»
  Народный депутат Украины Надежда Савченко утверждает, что лидер партии «Батькивщина» Юлия Тимошенко встречалась с лидером самопровозглашенной «Донецкой народной республики» Александром Захарченко. Как выяснили журналисты «Фразы», об этом скандальная летчица, по ее словам, узнала, когда сама вела переговоры с Захарченко и бывшим главой «Луганской народной республики» Игорем Плотницким.
  ФРАЗА.ua | Украина: события и политика 2018-03-22 10:39:29

 • Обнадеживающая неопределенность
  Как по мне, то последняя электоральная социология от КМИС не так уж и плоха, как на нее реагирует прогрессивная общественность. Конечно, градус популизма зашкаливает — и это довольно-таки печально. И все же!..
  ФРАЗА.ua | Украина: события и политика 2018-03-22 09:59:01

 • Чиновники решили продолжить эксперимент с тарифным беспределом
  На данный момент в Украине наблюдается энергетический парад планет. С одной стороны, стартовала приватизация пакета акций облэнерго. С другой — успешно применяется ценовой механизм «Роттердам+», который должен вытянуть тепловую генерацию за уши, как поросенка, провалившегося в прохудившийся дворовой нужник. И с третьей — запуск так называемых RAB-тарифов, которые должны вытянуть за уши, но уже не генерацию, а энергопоставку, которая видимо тоже куда-то провалилась. Видимо и в этом сегменте энергосистемы образовался некий бендеровский провал.
  ФРАЗА.ua | Украина: события и политика 2018-03-22 09:52:44

 • Тимошенко отказалась отвечать, где взяла деньги на американских лоббистов
  Председатель фракции «Батькивщина» Юлия Тимошенко отказалась отвечать на вопрос журналиста «Схемы» о происхождении десятков тысяч долларов на оплату услуг американских лоббистов. Как выяснили журналисты «Фразы», фирма Avenue Strategies, которую возглавляет Берри Беннетт, бывший помощник Дональда Трампа, подала в Министерство юстиции США документы о том, что стоимость лоббистских услуг для Тимошенко составляет 65 000 долларов в месяц.Как сообщает «Радио Свобода», контракт с фирмой Беннетта подписала не сама Тимошенко, а фирма Two Paths LLC.Фирма Two Paths LLC — это американская компания, зарегистрированная в так называемом «оффшорном» штате Делавэр, сообщают журналисты программы «Схемы».Узнать о ее реальных владельцах из публичных источников невозможно так как компания не обязана их указывать при регистрации. Она также не публикует свои годовые финансовые отчеты.Все это дает достаточно высокую степень анонимности клиентам, которые выбирают штат Делавэр как место регистрации своих юридических лиц, поясняют журналисты.Фирма Two Paths LLC согласно выписке из реестра юридических лиц штата Делавэр (США) была создана 13 февраля 2017.
  ФРАЗА.ua | Украина: события и политика 2018-03-22 09:23:29

 • Главные новости за 21 марта 2018 года
  Кабмин разорвал Программу экономического сотрудничества с Россией. Кабинет министров Украины разорвал программу экономического сотрудничества с Россией на 2011-2020 годы. Об этом сообщили в пресс-службе правительства. В частности, как сообщается, «прекращение действия программы является частью комплекса мер правительства Украины, направленных на противодействие агрессивной политике России в общеполитическом контексте и в торгово-экономической сфере в частности».
  ФРАЗА.ua | Украина: события и политика 2018-03-21 18:59:39

 • Паника, вызванная «гранатами Савченко», продолжается. В Раде начали сканировать сумки депутатов
  В здании Верховной Рады установили оборудование для сканирования содержимого сумок народных депутатов Украины. Как выяснили журналисты «Фразы», оборудование установлено у входа, которым пользуются исключительно народные избранники.
  ФРАЗА.ua | Украина: события и политика 2018-03-21 15:43:34

 • Свидетельница рассказала о зверствах «майдановцев», пересказав эпизод из российского пропагандистского фильма
  В ходе заседания суда по делу о государственной измене бывшего президента Виктора Януковича бывшая активистка Партии регионов из Крыма Оксана Медиева рассказала, как группа крымчан, которые возвращались с антимайдана 20 февраля 2014 года, подверглась жестокому нападению. Как выяснили журналисты «Фразы», ее описание событий совпадает с тем, как они описаны в российском пропагандистском фильме «Крым».
  ФРАЗА.ua | Украина: события и политика 2018-03-21 14:59:15

 • Стали известны подробности представления ГПУ на арест Савченко
  Генеральная прокуратура Украины подготовила представление на задержание и привлечение к уголовной ответственности народного депутата Украины Надежды Савченко. Как выяснили журналисты «Фразы», об этом в Facebook сообщил министр внутренних дел Антон Геращенко.
  ФРАЗА.ua | Украина: события и политика 2018-03-21 12:41:06

 • Появились доказательства того, что «полезная для власти» война будет длиться вечно
  Вчера власть разрешила народу бороться с российской агрессией в специально огороженных, хорошо охраняемых местах вблизи российских посольства и консульств. Власть решительно выступила застрельщиком и организатором перформанса, предполагая, вероятно, что блокада выборов Путина в Украине перерастёт в высочайше дозволенные народные гуляния с контролируемыми поджогами и регулируемыми погромами.
  ФРАЗА.ua | Украина: события и политика 2018-03-21 09:55:57

 • Должников за коммуналку оставят без хлеба?
  Властно-олигархическая верхушка и вообще экономически господствующие классы в Украине находят все новые способы экспроприации, проще говоря, ограбления рядовых граждан. Раздув до космических величин тарифы на коммуналку и вогнав очень многих обывателей в долги, правящая и экономическая господствующая сволочь теперь вынашивает планы на тему, как бы это добраться до средств граждан в банках, а затем, глядишь, доберутся до их квартир и прочей недвижимости. Собственно, это и было одной из целей тарифного беспредела, который будет продолжаться и далее, пока значительная часть народонаселения не вымрет, не лишится жилья, не убежит из страны.
  ФРАЗА.ua | Украина: события и политика 2018-03-21 09:41:29

 • Житель Донецка: Большинство дончан не будет бунтовать, если Украина вернёт контроль над городом
  «Фраза» уже неоднократно брала анонимные интервью у жителей оккупированной территории, которые не испытывают восторга от происходящего в своих городах и ждут возвращения Украины. Почему анонимные, понятно, почему их голоса должны быть услышаны — тоже.
  ФРАЗА.ua | Украина: события и политика 2018-03-21 09:28:21

 • Напряжение растет: Украина провоцирует Венгрию
  Главу МИД Венгрии Петера Сийярто возмутили планы Украины по восстановлению воинской части в закарпатском городе Берегово, расположенном в 30 км от венгерской границы. Сийярто особенно разозлила причина, по которой украинские власти решили размещать войска в Закарпатье — в Киеве заявили, что это необходимо «с учетом угроз территориальной целостности Украины».
  ФРАЗА.ua | Украина: события и политика 2018-03-21 09:26:40


Популярные поисковые запросы

ПОЛИТИКА
Тимошенко кабмин Янукович выборы
КРИМИНАЛ
насилие убийство наркомания
ЭКОНОМИКА
газ недвижимость бизнес форекс
СПОРТ
футбол Динамо бокс Кличко
ЧЕЛОВЕК
секс здоровье скандал

ГОРОСКОПЫ

Гороскоп для знака ОвенОвен (21 марта - 20 апреля) Гороскоп для знака ТелецТелец (21 апреля - 20 мая)
Гороскоп для знака БлизнецыБлизнецы (21 мая - 21 июня) Гороскоп для знака РакРак (22 июня - 22 июля)
Гороскоп для знака ЛевЛев (23 июля - 23 августа) Гороскоп для знака ДеваДева (24 августа - 23 сентября)
Гороскоп для знака ВесыВесы (24 сентября - 23 октября) Гороскоп для знака СкорпионСкорпион (24 октября - 22 ноября)
Гороскоп для знака СтрелецСтрелец (23 ноября - 21 декабря) Гороскоп для знака КозерогКозерог (22 декабря - 20 января)
Гороскоп для знака ВодолейВодолей (21 января - 20 февраля) Гороскоп для знака РыбыРыбы (21 февраля - 20 марта)

Всеукраинский спортивный справочник

Виды спорта Детский спорт Массовый спорт Спорт ветеранов Спорт инвалидов
Спортивные сооружения
Все для спорта
 
Информация: Новости Украины | Курсы валют НБУ | Прайс-листы | Объявления | Погода в Украине | Спортивный справочник
Для женщин: Кулинарные рецепты | Сонник - толкование снов | ГОРОСКОП
Торговые площадки: Мобильные телефоны | Цифровая техника | CD/DVD диски | Автопродажа | Недвижимость | Работа
Развлечения: Анекдоты | Девушки | Знаменитости | Интересности | Мобильные телефоны | Новости | Репортажи | Фотоприколы| Знакомства